Rozważania różańcowe

Różaniec o pokój (taj. radosne)

Zwiastowanie Maryi

Nie w blasku rozbłysków i huków, ale w ciszy nazaretańskiego domku Słowo stało się ciałem. To nie w gabinetach ministrów czy biznes-menów ważą się losy pokoju na świecie. Dokonuje się to w ciszy naszych serc. Tu rodzi się pokój lub chęć zemsty, miłość lub nienawiść. Ty i ja zostaliśmy wybrani, by stać się narzędziami Jego pokoju.

Nawiedzenie św. Elżbiety

Maryja nie zwleka ani chwili, bo wie, że ktoś czeka na Jej pomoc. Im więcej pośpiechu u narodów świata w zdobywaniu broni, im więcej wokół nas nienawiści i gniewu, tym bardziej my musimy spieszyć się z orędziem pokoju. Na złośliwość odpowiedz dobrym słowem, na gniew – przebaczeniem, nienawiść rozbrajaj życzliwością. Spiesz się! Świat spragniony jest pokoju!

Narodzenie Pana Jezusa

Mieszkańcy Betlejem nie przyjęli Boga pod swój dach! Musiał narodzić się w stajni. Podobnie i dziś: Bóg, przychodząc do ludzi, napotyka serca twarde jak głaz. Zobacz, jak w noc Bożego Narodzenia, przy łamaniu się białym opłatkiem, ludzie podają sobie ręce na zgodę. Przez prosty gest przebaczenia możesz sprawić, że Boże Narodzenie będzie każdego dnia.

Ofiarowanie Pana Jezusa

Światło na oświecenie pogan - to tak Symeon nazywa Jezusa. Jest szczęśliwy, że mógł zobaczyć na własne oczy Zbawiciela świata. Oświeć, Jezu, umysły tych, dla których jedynym rozwiązaniem problemów świata jest wojna, a jedynym argumentem – siła. Daj im znaleźć drogę pokoju.

Odnalezienie Pana Jezusa w Świątyni

Synu, czemuś nam to uczynił?  - wypowiadają zatroskani o Syna Maryja i Józef. Dlaczego ginie wciąż tylu niewinnych ludzi, a świat żyje w ciągłym strachu? Kto następny padnie ofiarą? Jezu, prosimy za ludzi podsycających wojny, aby i oni odnaleźli drogę do Ciebie.

Źródło: gloria.tv

Podobne rozważania

Różaniec o pokój (taj. światła)

Różaniec o pokój ze św. Janem Pawłem II

Różaniec o pokój (taj. chwalebne)

x

Udostępnij rozważanie

Facebook Twitter
Mail Kopiuj link