Rozważania różańcowe

Z Maryją do Jezusa (taj. światła dla dzieci)

Chrzest Pana Jezusa w Jordanie

Jezus wchodzi do rzeki Jordan i prosi kuzyna Jana Chrzciciela o chrzest. Kuzyn dziwi się, bo Jezus ma tak czyste serce, że nie potrzebuje chrztu. Słucha jednak Jezusa. Zaraz po chrzcie nad Jezusem otworzyło się niebo i przyszedł do Niego Duch Święty pod postacią gołębicy. Wtedy Bóg powiedział potężnym głosem: Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie.

Objawienie na weselu w Kanie Galilejskiej

Maryja i Jezus i byli zaproszeni na wesele w Kanie Galilejskiej. Wszyscy dobrze się bawili, ale w pewnej chwili zabrakło wina. Maryja poprosiła Syna o pomoc. Jezus posłuchał swojej Mamy i dokonał cudu. Kazał napełnić sześć kamiennych stągwi wodą, a potem przemienił wodę w znakomite wino.

Głoszenie Ewangelii i wzywanie do nawrócenia

Jezus odwiedzał różne miasta, ponieważ chciał spotkać jak najwięcej ludzi. Dlaczego? Opowiadał o tym, że Bóg wszystkich kocha i chce otworzyć wszystkim Niebo. Wystarczy tylko sprzeciwiać się temu co złe, a wierzyć Jezusowi i brać z Niego przykład. Jezus dokonywał wiele cudów – uzdrawiał chorych, pocieszał smutnych, przynosił radość i szczęście.

Przemienienie na Górze Tabor

Kiedy Jezus modlił się na górze Tabor, jego uczniowie spali. Kiedy się obudzili zobaczyli, że Jezus lśni pięknym niebiańskim światłem. Usłyszeli wtedy głos Boga: To jest mój Syn wybrany, Jego słuchajcie. Dlaczego Jezus się przemienił? Chce, żeby uczniowie, widząc w Nim Boga, nabrali jeszcze większej odwagi i wiary.

Ustanowienie sakramentu Eucharystii

Podczas ostatniej wieczerzy Jezus podzielił między uczniów chleb i powiedział: To jest ciało moje, które za was będzie wydane. To czyńcie na moją pamiątkę. Jezus rozdał wtedy pierwszą Komunię Świętą, aby od tego czasu ludzie przyjmowali Go do swojego serca podczas każdej Mszy Świętej. Jezus – chleb to pokarm z nieba, który daje nam siłę do życia z Bogiem.

Źródło: Aneta Popławska www.stanislawbiskup.pl

Podobne rozważania

Z Maryją do Jezusa (taj. radosne dla dzieci)

Z Maryją do Jezusa (taj. bolesne dla dzieci)

Z Maryją do Jezusa (taj. chwalebne dla dzieci)

x

Udostępnij rozważanie

Facebook Twitter
Mail Kopiuj link