Rozważania różańcowe

Z Maryją do Jezusa (taj. radosne dla dzieci)

Zwiastowanie Maryi

Maryja jak co dzień zajmowała się domowymi obowiązkami, gdy nagle pojawił się u niej Anioł. Przywitał ją z wielką radością i powiedział, że Bóg wybrał ją na Mamę swojego Syna. Powiedział też, że chłopcu, którego urodzi ma dać imię Jezus. Maryja zdziwiła się, ale po krótkiej rozmowie zgodziła się i była bardzo szczęśliwa.

Nawiedzenie św. Elżbiety

Maryja odwiedza swoją kuzynkę Elżbietę, która również spodziewa się dziecka. Elżbieta jest już starszą osobą, więc Maryja przyszła do niej, żeby przez jakiś czas pomagać jej w domu. Elżbieta bardzo ucieszyła się widząc, że Maryja również urodzi syna i to wyjątkowego – Syna Boga.

Narodzenie Pana Jezusa

Była cicha i spokojna noc. Na polach miasteczka Betlejem pasły się owce, których pilnowali pasterze. Nagle pojawiło się jasne światło i stanął przed nimi uśmiechnięty Anioł. Na początku pasterze się przestraszyli, ale kiedy Anioł powiedział, że urodził się Jezus, Zbawiciel ludzi szybko do Niego pobiegli, żeby Go przywitać.

Ofiarowanie Pana Jezusa

Maryja i Józef poszli do Jerozolimy, żeby ofiarować małego Jezusa Bogu. W świątyni podszedł do nich prorok Symeon, starszy człowiek, który bardzo kochał Boga. Pobłogosławił ich i powiedział, że Jezus uratuje wielu ludzi, ale będą tacy, którzy będą Go nienawidzić. Z tego powodu Maryja będzie bardzo cierpieć.

Odnalezienie Pana Jezusa w Świątyni

Jezus miał 12 lat, kiedy poszedł z rodzicami do Jerozolimy na Święto Paschy. Po uroczystościach kiedy tłum ludzi wracał do domu Maryja i Józef zauważyli, że Jezus zniknął. Szukali Go przez cały dzień! Okazało się, że Jezus był przez cały czas w świątyni, czyli domu Boga i rozmawiał z nauczycielami.

Źródło: Aneta Popławska www.stanislawbiskup.pl

Podobne rozważania

Z Maryją do Jezusa (taj. światła dla dzieci)

Z Maryją do Jezusa (taj. bolesne dla dzieci)

Z Maryją do Jezusa (taj. chwalebne dla dzieci)

x

Udostępnij rozważanie

Facebook Twitter
Mail Kopiuj link