Rozważania różańcowe

Z Maryją do Jezusa (taj. chwalebne dla dzieci)

Tajemnica Zmartwychwstania

Maria Magdalena, Joanna i Maria, mama Jakuba poszły do grobu Jezusa i zdziwiły się, że kamień, który zasłaniał wejście do groty jest odsunięty. Weszły do środka i zobaczyły dwóch aniołów w lśniących ubraniach. Powiedzieli, że Jezus ożył, tak jak obiecał i nie ma go w grobie. Szczęśliwe kobiety pobiegły do miasta, opowiadać wszystkim co się stało.

Tajemnica Wniebowstąpienia

Jezus po zmartwychwstaniu spotkał się z wieloma ludźmi, ale przyszedł dzień, w którym powiedział Apostołom, że musi już pójść do Ojca do Nieba. Obiecał, że w Niebie przygotuje dla nas mieszkania i będzie czekać, aż do Niego przyjdziemy. Uczniowie widzieli, jak Jezus wznosił się do Nieba.

Tajemnica zesłania Ducha Świętego

Pięćdziesiąt dni po zmartwychwstaniu Pana Jezusa, kiedy uczniowie byli razem nagle usłyszeli głośny szum, który z nieba trafił prosto do ich domu. Nad ich głowami pojawiły się języki ognia. Wszyscy z radością i odwagą zaczęli modlić się i opowiadać o Jezusie w różnych językach świata. To Duch Święty napełnił serca apostołów.

Tajemnica wniebowzięcia Maryi

Jezus kochał swoją Mamę tak bardzo, że gdy przyszedł już czas Jej śmierci zabrał Jej duszę razem z ciałem prosto do nieba. Teraz Maryja, nasza Niebiańska Mama modli się za nas i prosi, żebyśmy my modlili się do Jezusa za jej pośrednictwem. Modlili się za wszystkich ludzi, za nasze rodziny i za siebie.

Tajemnica ukoronowania Maryi na Królową nieba i ziemi

Maryja została Królową Nieba i Ziemi. Jest królową, ale i mamą, która uczy nas jak być podobnym do Jezusa, jak żyć tak jak On i jak kochać tak jak On wszystkich kocha. Jesteśmy dla niej dziećmi, którymi się opiekuje i za które się modli. My również możemy modlić się razem z Nią różańcem i prosić, żeby wszyscy kiedyś spotkali się z Bogiem w niebie.

Źródło: Aneta Popławska www.stanislawbiskup.pl

Podobne rozważania

Z Maryją do Jezusa (taj. radosne dla dzieci)

Z Maryją do Jezusa (taj. światła dla dzieci)

Z Maryją do Jezusa (taj. bolesne dla dzieci)

x

Udostępnij rozważanie

Facebook Twitter
Mail Kopiuj link