Rozważania różańcowe

Szukając Jezusa

Zwiastowanie Maryi

Matka Boża dostała od Pana misję do spełnienia, którą z ochotą przyjęła. Być Matką Jezusa... My również dostajemy misję bycia rodzicem, dzieckiem, dobrym człowiekiem. Przyjmujmy naszą rolę pełniąc wolę Boga. Także i my powiedzmy mu tak.

Nawiedzenie św. Elżbiety

Matka Boża przyniosła Jezusa do św. Elżbiety. My również możemy Go nieść ludziom poprzez nasze zachowanie i czyny. Maryja uczy nas pokory. Ona miała wszelkie prawo zająć się sobą, a postawiła się na ostatnim miejscu - nie bacząc na niedogodności. Również my stawiajmy się na szarym końcu, służąc bliźniemu.

Narodzenie Pana Jezusa

Pan Jezus narodził się w stajence. Pokazuje nam, że to co wydaje się ważne dla nas, niekoniecznie jest istotne u Boga. Ubodzy, skromni, pozbawieni egoizmu - takie cechy rozwijajmy i idźmy na spotkanie z Jezusem.

Ofiarowanie Pana Jezusa

Matka Boża ofiarowała Bogu wszystko - od swego Syna aż po samą siebie. Powinniśmy brać z Niej przykład i w każdej sytuacji pamiętać, że wszystko, co mamy, pochodzi od Boga. Sami z siebie nic nie jesteśmy w stanie zrobić.

Odnalezienie Pana Jezusa w Świątyni

Szukajmy Jezusa, którego gubimy przez grzech i patrzenie tylko na to, co ziemskie. Gubimy Go, bo jesteśmy zapatrzeni nie w to, co powinniśmy. Zastanówmy się jakie grzechy odrywają nas od Jezusa i postarajmy się nad nimi pracować.

Rozważania różańcowe w formie książeczki?

Jeśli jesteś zainteresowany formą drukowaną (jako elegancka broszurka z rozważaniami na cały tydzień) to kliknij przycisk poniżej!

Cegiełka
x

Udostępnij rozważanie

Facebook Twitter
Mail Kopiuj link