Rozważania różańcowe

Rozważania św. Gemmy Galgani

Chrzest Pana Jezusa w Jordanie

Jezu, nie opuszczaj biednych grzeszników. Jestem gotowa uczynić dla nich wszystko. Ty umarłeś na krzyżu; spraw, abym i ja na nim umarła za nich. Wszyscy oni są Twoimi dziećmi; jeśli więc są Twoimi dziećmi, nie opuszczaj ich. Ja, Jezu, chcę, byś zbawił ich wszystkich. Jeśli Ty ich opuścisz, Jezu, nie będzie już nadziei…

Objawienie na weselu w Kanie Galilejskiej

Chcę żyć wiarą i nadzieją. Nie jestem już zainteresowana oglądaniem Cię na ziemi: wystarczy, że zobaczę Cię ponownie w niebie. Kiedy oddycham, Jezu, zawsze oddycham Tobą; nie będę szukała niczego ani nikogo innego, tylko Ciebie.

Głoszenie Ewangelii i wzywanie do nawrócenia

Ty mnie miłujesz, Jezu, ale czy ja miałabym nie móc miłować Ciebie? Jakże cudowna jest czułość Boga względem biednego stworzenia! Wspomóż mnie, Jezu. Wspomóż mnie, a zobaczysz, że będę chciała miłować Cię miłością szczerą, intensywną, żywą. O Jezu, jedynie Ciebie, tylko Ciebie chcę miłować; nie należę już do siebie, lecz do Ciebie.

Przemienienie na Górze Tabor

Usilnie dążę do raju… Kiedy przejdę, o Jezu, z ciemności do światła, ze śmierci do życia…? Z lęku, że Cię stracę, do pewności posiadania Ciebie…? Kiedy cała się nasycę Twoim Boskim pięknem…? Kiedy cała się zagubię w Twoim Boskim świetle…? W świetle niezmierzonym, niegasnącym, bezcielesnym… O, Jezu! Kiedy, Jezu…?

Ustanowienie sakramentu Eucharystii

O Jezu, moje dobro! Jestem złakniona Twojego Chleba życia, jestem spragniona Twojej Krwi sakramentalnej. Tak, czuję Cię w moim sercu… Czuję Cię tak żywego. Cóż to za tajemnica! Czuję się jak w raju… Kiedy o poranku przychodzisz mi na myśl, a później zstępujesz do mojego serca, zapominam o wszystkich udrękach… Ziemia znika, a ja kosztuję tylko Ciebie. Nie martw się, Jezu, bo nikt już nie może mi Ciebie ukraść…

Podobne rozważania

Rozważania św. Gemmy Galgani

Rozważania św. Gemmy Galgani

Rozważania św. Gemmy Galgani

x

Udostępnij rozważanie

Facebook Twitter
Mail Kopiuj link