Rozważania różańcowe

Rozważania św. Gemmy Galgani

Chrzest Pana Jezusa w Jordanie

Jezu, nie opuszczaj biednych grzeszników. Jestem gotowa uczynić dla nich wszystko. Ty umarłeś na krzyżu; spraw, abym i ja na nim umarła za nich. Wszyscy oni są Twoimi dziećmi; jeśli więc są Twoimi dziećmi, nie opuszczaj ich. Ja, Jezu, chcę, byś zbawił ich wszystkich. Jeśli Ty ich opuścisz, Jezu, nie będzie już nadziei…

Objawienie na weselu w Kanie Galilejskiej

Chcę żyć wiarą i nadzieją. Nie jestem już zainteresowana oglądaniem Cię na ziemi: wystarczy, że zobaczę Cię ponownie w niebie. Kiedy oddycham, Jezu, zawsze oddycham Tobą; nie będę szukała niczego ani nikogo innego, tylko Ciebie.

Głoszenie Ewangelii i wzywanie do nawrócenia

Ty mnie miłujesz, Jezu, ale czy ja miałabym nie móc miłować Ciebie? Jakże cudowna jest czułość Boga względem biednego stworzenia! Wspomóż mnie, Jezu. Wspomóż mnie, a zobaczysz, że będę chciała miłować Cię miłością szczerą, intensywną, żywą. O Jezu, jedynie Ciebie, tylko Ciebie chcę miłować; nie należę już do siebie, lecz do Ciebie.

Przemienienie na Górze Tabor

Usilnie dążę do raju… Kiedy przejdę, o Jezu, z ciemności do światła, ze śmierci do życia…? Z lęku, że Cię stracę, do pewności posiadania Ciebie…? Kiedy cała się nasycę Twoim Boskim pięknem…? Kiedy cała się zagubię w Twoim Boskim świetle…? W świetle niezmierzonym, niegasnącym, bezcielesnym… O, Jezu! Kiedy, Jezu…?

Ustanowienie sakramentu Eucharystii

O Jezu, moje dobro! Jestem złakniona Twojego Chleba życia, jestem spragniona Twojej Krwi sakramentalnej. Tak, czuję Cię w moim sercu… Czuję Cię tak żywego. Cóż to za tajemnica! Czuję się jak w raju… Kiedy o poranku przychodzisz mi na myśl, a później zstępujesz do mojego serca, zapominam o wszystkich udrękach… Ziemia znika, a ja kosztuję tylko Ciebie. Nie martw się, Jezu, bo nikt już nie może mi Ciebie ukraść…

Podobne rozważania

Rozważania św. Gemmy Galgani

Rozważania św. Gemmy Galgani

Rozważania św. Gemmy Galgani

Rozważania różańcowe w formie książeczki?

Jeśli jesteś zainteresowany formą drukowaną (jako elegancka broszurka z rozważaniami na cały tydzień) to kliknij przycisk poniżej!

Cegiełka
x

Udostępnij rozważanie

Facebook Twitter
Mail Kopiuj link