Rozważania różańcowe

Rozważania różańcowe ks. Dominika Chmielewskiego

Tajemnica Zmartwychwstania

Przyjmuj z wiarą nie tylko to, że Jezus zmartwychwstał, ale też to, że zmartwychwstaje w tobie nieustannie. Jego potężna obecność jest w tobie. Tajemnica zmartwychwstania jest zaproszeniem potężnej mocy Boga do miejsca śmierci, gdzie już się poddałeś, gdzie już coś umarło, gdzie po ludzku już nic nie można zmienić. Uświadom sobie, że jeżeli On jest z tobą, to któż przeciwko tobie; że wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia.

Tajemnica Wniebowstąpienia

Przez chrzest stało się to, że obecnie poruszamy się w dwóch światach równolegle: jesteśmy obywatelami nieba i ziemi. Naszym zadaniem od dnia chrztu świętego jest sprowadzanie świata niewidzialnego do świata widzialnego, mocy nieba – na ziemię, atmosfery nieba – do atmosfery ziemi. Stanie się to wtedy, kiedy uświadomisz sobie, że naprawdę jesteś dzieckiem królestwa niebieskiego, żyjącym na ziemi.

Tajemnica zesłania Ducha Świętego

Duch Święty, kiedy przychodzi, przychodzi także skonfrontować nas z ciemnością, która jest w nas i wokół nas. Kiedy Duch Święty zstępuje na ciebie, ciemność będąca w tobie musi się ujawnić. W tym momencie wszystko, co najgorsze, zacznie z ciebie wychodzić: złość, wściekłość, chciwość, zazdrość, nieczystość… Dlatego kiedy wołamy do Ducha Świętego, wołamy też o to, aby pokonał ciemność, która będzie się ujawniać w zetknięciu z Jego światłością i mocą. Ostateczne zwycięstwo będzie zwycięstwem Boga we mnie – a nie ciemności.

Tajemnica wniebowzięcia Maryi

Z tą tajemnicą związane jest wyzwalanie w twoim sercu wielkiej tęsknoty za niebem. Jeżeli nie będziemy tęsknić za niebem, to będziemy przywiązani do życia tutaj, na ziemi, ziemskie sprawy będą dla nas najważniejsze. Tęsknota za niebem uwalnia nas od lęku przed śmiercią. Jesteśmy stworzeni do życia w niebie – nie do życia na ziemi.

Tajemnica ukoronowania Maryi na Królową nieba i ziemi

Nie podpowiadaj Bogu ani Maryi rozwiązań, które tobie wydają się najlepsze. W pierwszych kilku Zdrowaś opowiadaj Matce Bożej o tym wszystkim, z czym sobie nie radzisz, a potem dodawaj „amen” na Jej królowanie w tych sytuacjach. Niech Ona naprawdę, autentycznie będzie Królową każdej chwili twojego życia, Królową wszystkich wydarzeń, Królową dni i nocy, przez które przechodzisz.

Podobne rozważania

Rozważania różańcowe ks. Dominika Chmielewskiego

Rozważania różańcowe ks. Dominika Chmielewskiego

Rozważania różańcowe ks. Dominika Chmielewskiego

x

Udostępnij rozważanie

Facebook Twitter
Mail Kopiuj link