Rozważania różańcowe

Rozważania różańcowe ks. Dominika Chmielewskiego

Chrzest Pana Jezusa w Jordanie

W tej tajemnicy wyobrażaj sobie, że otwiera się nad tobą niebo, tak jak nad Jezusem, zstępuje na ciebie Duch Święty. Wyobrażaj sobie głos Abba, który patrzy na ciebie z największą miłością – bez względu na to, jakie grzechy masz na sumieniu, jaką masz historię życia, jak bardzo czasami zdradziłeś, ile razy odszedłeś od Niego. Tylko nieustanne przyjmowanie miłości Ojca może wyzwolić cię z grzechu, dając nową tożsamość – umiłowanego syna, umiłowanej córki Boga. Uwierz, że jesteś kochany nieprawdopodobną miłością.

Objawienie na weselu w Kanie Galilejskiej

W tych dziesięciu Zdrowaś Maryjo skoncentruj się na tym, jak nieprawdopodobny wpływ Maryja ma na Jezusa, że to od Niej zaczyna się w Ewangelii pierwszy cud Jezusa i że to Ona jest kluczem do cudów, jakie Jezus uczyni w naszym życiu. Jeśli nie wydarza się coś bardzo ważnego, o co prosisz, to może dlatego, że nie jesteś jeszcze tak zjednoczony z Matką Bożą i nie masz takiej miłości ku Maryi, jakiej pragnąłby Jezus.

Głoszenie Ewangelii i wzywanie do nawrócenia

Głoszenie królestwa i wzywanie do nawrócenia to także wzywanie do nawrócenia siebie i głoszenia królestwa Bożego innym. Nawrócenie nie jest wchodzeniem w doświadczenie tego, jak bardzo jestem beznadziejny. Jest wejściem we wstrząs duchowy, dostrzeżeniem, jak bardzo zraniłem miłość Boga do mnie, jak bardzo zlekceważyłem Jego pragnienie kochania mnie. Głoszenie Ewangelii królestwa to nieustanne przyjmowanie dobrej nowiny o tym, że jestem człowiekiem, który ma umysł całkowicie skierowany ku Bogu.

Przemienienie na Górze Tabor

Jezus pokazuje nam, jak ważne jest, aby przed męką pójść na górę Tabor i zdobyć pewność, że jest się ukochanym przez Boga. To doświadczenie ma moc przemieniania nas w taki sposób, jakbyśmy byli stwarzani na nowo przez Ducha Świętego. I dopiero wtedy, gdy będziemy mieć tak dogłębne doświadczenie Jego miłości, będziemy w stanie przyjąć łaskę cierpienia.

Ustanowienie sakramentu Eucharystii

Eucharystia jest wyrazem największej miłości. Jest ona największym dowodem, jaki Bóg może dać człowiekowi, że go kocha. W Eucharystii Jezus pokazuje nam, że nie ma większej miłości od tej, kiedy ktoś życie oddaje za przyjaciół.

Po ludzku nie jesteśmy w stanie umrzeć jeden za drugiego, poświęcić się aż do oddania życia. Tylko kiedy Jezus jest w nas, a my trwamy w Nim, możemy rzeczywiście umierać w codzienności, poświęcając się całkowicie dla męża, żony, dzieci, ale przede wszystkim dla Boga i dla Jego miłości.

Podobne rozważania

Rozważania różańcowe ks. Dominika Chmielewskiego

Rozważania różańcowe ks. Dominika Chmielewskiego

Rozważania różańcowe ks. Dominika Chmielewskiego

Rozważania różańcowe w formie książeczki?

Jeśli jesteś zainteresowany formą drukowaną (jako elegancka broszurka z rozważaniami na cały tydzień) to kliknij przycisk poniżej!

Cegiełka
x

Udostępnij rozważanie

Facebook Twitter
Mail Kopiuj link