Rozważania różańcowe

Papież Benedykt XVI wobec tajemnic różańcowych

Zwiastowanie Maryi

Możemy oddawać cześć Maryi, ponieważ jest błogosławiona na zawsze. Jest błogosławiona, ponieważ jest zjednoczona z Bogiem, żyje z Bogiem i w Bogu. Przygotowała tu, na ziemi, mieszkanie dla Boga. Z ciałem i duszą stała się dla Niego mieszkaniem i w ten sposób otworzyła ziemię na niebo.

Nawiedzenie św. Elżbiety

Maryja staje przed nami jako znak pocieszenia, otuchy, nadziei. Zwraca się do nas słowami: Miej odwagę podjąć ryzyko z Bogiem! Spróbuj! Nie lękaj się Go! Miej odwagę podjąć ryzyko wiary! Miej odwagę podjąć ryzyko dobroci! Miej odwagę podjąć ryzyko czystego serca! A zobaczysz, że życie twoje stanie się otwarte i promienne.

Narodzenie Pana Jezusa

Bóg stał się człowiekiem dla nas: każdego roku takie właśnie orędzie dociera z cichej stajenki betlejemskiej do najdalszych zakątków świata. Boże Narodzenie jest świętem światła i pokoju, jest dniem wewnętrznego zdumienia i radości, które ogarnia cały wszechświat, ponieważ „Bóg stał się człowiekiem”.

Ofiarowanie Pana Jezusa

Nie lękajcie się Chrystusa! On niczego nie odbiera, a daje wszystko. Kto oddaje się Jemu, otrzymuje stokroć więcej. Tak, otwórzcie, na oścież drzwi Chrystusowi, a znajdziecie prawdziwe życie.

Odnalezienie Pana Jezusa w Świątyni

Początek każdego ludzkiego istnienia nie jest dziełem ślepego przypadku, ale Bożego zamysłu miłości. To właśnie objawił nam Jezus Chrystus, prawdziwy Syn Boży i doskonały człowiek. On wiedział, skąd pochodzi i skąd pochodzimy my wszyscy: z miłości Jego Ojca i Ojca naszego.

Źródło: rozaniec.eu

Podobne rozważania

Papież Benedykt XVI wobec tajemnic różańcowych

Papież Benedykt XVI wobec tajemnic różańcowych

Papież Benedykt XVI wobec tajemnic różańcowych

x

Udostępnij rozważanie

Facebook Twitter
Mail Kopiuj link