Rozważania różańcowe

Krótkie rozważania w oparciu o Biblię

Tajemnica Zmartwychwstania

Nie bójcie się! Szukacie Jezusa z Nazaretu, ukrzyżowanego; powstał, nie ma Go tu. Oto miejsce, gdzie Go złożyli.
(Mk 16, 6)

Jak bardzo Bóg ceni ludzkie ciało. Wskrzesza je z martwych. Chociaż po zmartwychwstaniu nasze ciała będą przebóstwione, ale to jednak będą nasze ciała. Prośmy Boga, abyśmy cenili sobie Jego dary i nigdy ich nie marnowali.

Tajemnica Wniebowstąpienia

Potem wyprowadził ich ku Betanii i podniósłszy ręce, błogosławił ich. A kiedy ich błogosławił, rozstał się z nimi i został uniesiony do nieba.
(Łk 24, 50-51)

Jak bardzo Bóg ceni ludzkie ciało. Sam z ciałem i duszą wstąpił do nieba i dla nas przygotował tam miejsce. Prośmy Boga, abyśmy cenili sobie Jego dary i nigdy ich nie marnowali.

Tajemnica zesłania Ducha Świętego

Nagle spadł z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wichru, i napełnił cały dom, w którym przebywali. Ukazały się im też języki, jakby z ognia, które się rozdzieliły i na każdym z nich spoczął jeden.
(Dz 2, 2-3)

Jak bardzo Bóg ceni ludzkie ciało. Obdarza nas darami Ducha Świętego. Nie tylko umysł, nie tylko duszę, ale i nasze ciało jest świątynią Ducha Świętego. Prośmy Boga, abyśmy cenili sobie Jego dary i nigdy ich nie marnowali.

Tajemnica wniebowzięcia Maryi

Błogosławiona jesteś, córko, przez Boga Najwyższego, spomiędzy wszystkich niewiast na ziemi.
(Jdt 13, 18)

Wszechmogący, wieczny Boże, Ty wziąłeś do niebieskiej chwały ciało i duszę Niepokalanej Dziewicy Maryi Matki Twojego Syna – tak modlimy się w uroczystość wniebowzięcia Maryi.

Jak bardzo Bóg ceni ludzkie ciało. Zadbał o to, żeby Maryja z ciałem i duszą znalazła się w niebie. Prośmy Boga, abyśmy cenili sobie Jego dary i nigdy ich nie marnowali.

Tajemnica ukoronowania Maryi na Królową nieba i ziemi

Królestwo moje nie jest z tego świata.
(J 18, 36)

Jak bardzo Bóg ceni ludzkie ciało. Zadbał o to, żeby Maryja stała się Królową nieba i ziemi. Prośmy Boga, abyśmy cenili sobie Jego dary i nigdy ich nie marnowali.

Źródło: ks. Marek Gilski www.stanislawbiskup.pl

Podobne rozważania

Z Biblią wobec tajemnic radosnych

Z Biblią wobec tajemnic światła

Z Biblią wobec tajemnic bolesnych

x

Udostępnij rozważanie

Facebook Twitter
Mail Kopiuj link