Rozważania różańcowe

Dzieci, módlmy się za siebie nawzajem (taj. światła)

Chrzest Pana Jezusa w Jordanie

Pan Jezus przyjął chrzest z rąk Jana Chrzciciela, mimo że nie musiał. Od tego momentu rozpoczął swoją publiczną działalność. My także, przez sakrament chrztu, rozpoczęliśmy nowe życie. Zostaliśmy członkami Kościoła – dziećmi Bożymi i każdego dnia podejmujemy wyzwanie, aby głosić naukę Jezusa wszystkim ludziom. Prośmy w tej dziesiątce różańca za wszystkich ochrzczonych.

Objawienie na weselu w Kanie Galilejskiej

Pierwszy cud, którego dokonał Pan Jezus miał miejsce na weselu w Kanie Galilejskiej. Tam przemienił wodę w wino i było tego bardzo wiele. Także i w naszym życiu Jezus dokona wiele, jeśli zaprosimy Go do swojej codzienności. Prośmy w tej dziesiątce różańca za wszystkich, którzy potrzebują cudu.

Głoszenie Ewangelii i wzywanie do nawrócenia

Jezus nieustannie przypomina nam prawdę, że jesteśmy ukochanymi dziećmi Boga. Wielu z nas o tym zapomniało, albo żyje jedynie sprawami dnia codziennego. Nauka Jezusa jest jednak piękna: Kocham cię i nigdy nie przestanę. Prośmy w tej dziesiątce za wszystkich, którzy potrzebują miłości.

Przemienienie na Górze Tabor

Góra Przemienienia była świadkiem, że Pan Jezus pokazał swoją Boską naturę niektórym uczniom: Piotrowi, Jakubowi i Janowi. Byli oni najbliżej Jezusa dlatego dostrzegli w Nim nie tylko człowieka, ale widzieli także Boga. W tej tajemnicy prośmy za wszystkich, którzy wątpią, że Pan Jezus jest prawdziwym Bogiem.

Ustanowienie sakramentu Eucharystii

Podczas Ostatniej Wieczerzy Pan Jezus zostawił nam sakrament Eucharystii, abyśmy jak najczęściej karmili się Jego Ciałem i pili Jego Krew. To jest dla nas pokarm na całe życie, abyśmy mieli siłę być Jego uczniami. W tej dziesiątce różańca prośmy za dziećmi, które za kilka miesięcy przyjmą Jezusa Eucharystycznego po raz pierwszy do swego serca.

Źródło: Andrzej Muńko www.stanislawbiskup.pl

Podobne rozważania

Z Maryją do Jezusa (taj. radosne dla dzieci)

Z Maryją do Jezusa (taj. bolesne dla dzieci)

Z Maryją do Jezusa (taj. chwalebne dla dzieci)

Rozważania różańcowe w formie książeczki?

Jeśli jesteś zainteresowany formą drukowaną (jako elegancka broszurka z rozważaniami na cały tydzień) to kliknij przycisk poniżej!

Cegiełka
x

Udostępnij rozważanie

Facebook Twitter
Mail Kopiuj link