Rozważania różańcowe

Dzieci, módlmy się za siebie nawzajem (taj. chwalebne)

Tajemnica Zmartwychwstania

Alleluja! Grób jest pusty! Te słowa rozbrzmiewają w uszach apostołów, bo faktycznie Pana Jezusa nie ma już w grobie. On żyje. To tajemnica pełna nadziei. Wiemy, że my po śmierci także zmartwychwstaniemy. W tej dziesiątce różańca prośmy za naszych bliskich zmarłych.

Tajemnica Wniebowstąpienia

Pan Jezus idzie do nieba, aby i nam przygotować tam miejsce. Wstępując do niego, przypomina każdemu człowiekowi, byśmy oczekiwali nieba, które jest naszą ojczyzną. Prośmy w tej dziesiątce różańca za tych, którzy nie wierzą w życie wieczne.

Tajemnica zesłania Ducha Świętego

Zdarzyło się coś nieprawdopodobnego. Na przestraszonych apostołów zstąpił Duch Święty w postaci ognistych języków. Od tego momentu przestali się bać. Wstąpiła w nich odwaga świadka Jezusa. My także mamy w sobie Ducha Świętego, dlatego w tej dziesiątce prośmy o odwagę dla nas.

Tajemnica wniebowzięcia Maryi

Maryja zostaje wzięta duszą i ciałem do nieba. To prawda, która powinna napełnić nas radością, bo przecież każdy z nas ma miejsce w niebie, gdzie będzie mógł wreszcie spotkać się z Bogiem „twarzą w twarz”. Nie ma wspanialszej obietnicy. W tej dziesiątce różańca prośmy za tych wszystkich, którzy pragną spotkać się z bliskimi w niebie.

Tajemnica ukoronowania Maryi na Królową nieba i ziemi

Maryja została królową nieba i ziemi. Nasza mama jest królową! Brzmi to wspaniale, a my jesteśmy wybrańcami i królewiczami lub królewnami. Prośmy w tej dziesiątce różańca, abyśmy potrafili przyjąć tę prawdę, że dla Boga jesteśmy wyjątkowi.

Źródło: Andrzej Muńko www.stanislawbiskup.pl

Podobne rozważania

Z Maryją do Jezusa (taj. radosne dla dzieci)

Z Maryją do Jezusa (taj. światła dla dzieci)

Z Maryją do Jezusa (taj. bolesne dla dzieci)

Rozważania różańcowe w formie książeczki?

Jeśli jesteś zainteresowany formą drukowaną (jako elegancka broszurka z rozważaniami na cały tydzień) to kliknij przycisk poniżej!

Cegiełka
x

Udostępnij rozważanie

Facebook Twitter
Mail Kopiuj link